Кому Нацбанк видав 115 млрд рефінансування

  • PDF

Інформація про надане банкам рефінансування публікується на сайті Національного банку України щодня. Проте дані, хто саме одержував позики, залишались таємницею.

Між тим, НБУ у 2014 році розподілив 222 млрд гривень, у тому числі довгострокових кредитів — 115,6 млрд гривень. Станом на 1 січня 2015 року загальний обсяг заборгованості за кредитами рефінансування НБУ становив 109 млрд гривень.

Звісно, інформація про щасливчиків періодично потрапляла у медіа. Наприклад, видання Hubs.com.ua навесні повідомляло, що тодішній голова НБУ Степан Кубів за півтора місяці його роботи видав майже 22 млрд гривень довгострокового “рефінансу”. З них 9 млрд прийшлося на найбільший в країні “Приватбанк” Ігоря Коломойського.

Але загального розуміння того, яким банкам надається допомога, не було.

Відтепер кожний бажаючий зможе особисто отримати цю інформацію на офіційному сайті НБУ.

“Наше рішення сприятиме підвищенню прозорості банківської діяльності та зменшенню рівня її ризиковості”, — зазначив директор департаменту відкритих ринків НБУ Олег Чурій.

Найбільше коштів від НБУ отримали держбанки, Ігор Коломойський, Микола Лагун та Олег Бахматюк

З даних НБУ випливає, що найбільше “рефінансу” в 2014 році отримали державні банки, яким кошти були потрібні в основному для фінансування “Нафтогазу”.

Приватні ж банки за рахунок рефінансу вирішували проблеми із відтоком депозитів. Більше за інших отримав найбільший банк країни — “Приватбанк”, приблизно 20 млрд грн. Далі йдуть банківські группи Миколи Лагуна та Олега Бахматюка.

Так, наприклад, “Дельта Банк” отримав протягом року більше 10 млрд. Але все одно відчуває труднощі. У самому банку таку ситуацію пояснюють гігантськими неплатежами з боку великих позичальників.

“ВіЕйБі Банк” Бахматюка отримав 5,5 млрд грн і ще 8,3 млрд грн — його ж КБ “ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА. З цих коштів, наприклад, “ВіЕйБі Банк” виплачував депозити у листопаді, але того ж місяця в нього ввели тимчасову адміністрацію, так що майбутнє стабкредиту підпитанням.

Були у НБУ інші невдалі приклади рефінансування. Займи отримали пів десятка банків, в які потім була введена тимчасова адміністрація. Вчора прес-служба НБУ повідомила, що серед банків-одержувачів кредитів рефінансування на строк більше 30 календарних днів є 16 банків, які згодом були визнані неплатоспроможними, і на даний час у них здійснюється тимчасова адміністрація або ліквідація. Зокрема, найбільший обсяг коштів отримали “VAB Банк” (5,535 млрд гривень), “Брокбізнесбанк” (2 млрд гривень), “Всеукраїнський банк розвитку” (1,473 млрд гривень), “Укрбізнесбанк” (1,029 млрд гривень), “Імексбанк” (795 млн гривень), “Камбіо” (428,2 млн гривень), “Форум” (422 млн гривень), “БГ Банк” (364,7 млн гривень), “Актив-Банк” (342,4 млн гривень), “Єврогазбанк” (299 млн гривень), “Південкомбанк” (180 млн гривень), “Терра-Банк” (111,1 млн гривень).

“Сімейні” банки
Після публікації розмірів рефінансування, знайшла підтвердження й інформація про те, що НБУ допомагає банкам, які належать колишньому оточенню екс-президента Віктора Януковича та його сина Олександра.

До втечі Януковичів, “Всеукраїнський банк розвитку”, який офіційно на 100% належить Олександру, отримав більше півмільярда гривень. А з квітня по липень минулого року — додатково 900 млн гривень.

Отримував рефінансування ще один банк, наближений до Януковича-молодшого — “Укрбізнесбанк”. Загалом за минулий рік — більш ніж 1 млрд гривень.

Порція “рефінансу” дісталася і банку братів Клименків. “Юнісон банк” отримав 92 млн гривень. Порівняно невелика сума пояснюється тим, що банк порівняно невеликий та отримав ліцензію лише в 2013 році.

364 млн гривень отримав “БГ Банк”, який, за даними forbes.ua, з 2013 року контролюють родина колишнього Генпрокурора Віктора Пшонки і Сергій Курченко, власник компанії “СЄПЕК”. Обидва з весни 2014 року переховуються у Росії.

Минулої неділі СБУ відкрило кримінальне провадження за фактом фінансування тероризму суб’єктами, що входять до групи компаній “СЄПЕК”.

Подробнее http://goo.gl/DJ8lgkКаталог товаров


Расширенный поиск
Пример: Для поиска пластин введите код пластины по ГОСТ, либо сплав, либо код-сплав.
Пример: Либо 06410, либо ВК6, либо 06410-ВК6.

Наши контакты

04074, Украина, г. Киев, Оболонский район, ул. Луговая, 16, эт. 2
Тел./Факс: +380 (44) 501-91-61
Тел./Факс: +380 (44) 501-91-60
URL: Полный каталог продукции
URL: ООО Победит-Инструмент
Новости Кому Нацбанк видав 115 млрд рефінансування

Сертификаты дилера и ISO 9001

sertif-pobedit-sm

Стандарты

  • УкрСЕПРО Сертификат соответствия качества
  • ГОСТ-Р Сертификат соответствия качества
  • ГОСТ-К Сертификат соответствия качества

Производители

ООО "Победит-Инструмент" официальный дилер заводов-производителей металлорежущей и твердосплавной продукции.